Jste zde

Domů » Cestovní zážitky a zkušenosti

Jaké oblečení je vhodné v Dubaji a Sharjah?

Krásný dobrý večer cestovatelé, chtěli bychom naší jarní dovolenou strávit v Emirátech v Sharjah. Jak se tam máme oblékat? Nevím, jestli je nutné mimo hotel dodržovat nějaká pravidla oblékání? Mohou muži nosit mimo hotel kraťasy? Nebo například jestli mohou nosit ženy krátké kalhoty nebo alespň takové ty polodlouhé, zda je vůbec vhodné, aby ženy nosily kalhoty? Jak to je s dětmi, jak se mají oblékat? V každém katalogu je to trochu jinak napsané. Nerada bych, abychom oblečením nějak provokovali. Budu ráda za každou informaci.

Ahoj Podle mne by každý měl vědět, co se sluší a patří, takže krátké kalhoty by neměli nosit muži ani ženy. Každý, kdo ctí kulturu jiného národa a kde host by se měl přizpůsobit. Nemělo by to být tak, aby místní ohrnovali nos nad turisty.

I když si myslím, že tam v poslední době jezdí hodně turistů, tak je to tam, co se týká oblečení trochu jiné než v ostatních muslimslých státech. Je pravda, že mimo hotel krátké kalhoty ani muži nenosí, ale polodlouhé tak ty 7/8 pro ženy jsou určitě vhodné. Kraťasy do města určitě ne. Děti nevím, žádné nemáme. V hotelu je zase obvyklé, že turisté tedy muži chodí na večeři v dlouhých kalhotách, ženy chodí většinou v sukni nebo mají šaty. Pro SAE také existuje průvodce, kde se přímo říká, že bikiny, které mají spodní díl plavek jako tanga jsou nepřípustné. Snad jsem ti trochu pomohl a něco si z toho vybereš.

Zdravím, právě jsem se vrátil z teploučka z Emirátů. Já si myslím, že by se turisté měli chovat jako hosté a respektovat jejich kulturu. Muži by v žádném případě neměli chodit mimo hotel v krátkých kalhotách. Arabové pohlížejí na kraťasy jako na spodní prádlo. Ženy, které mají kalhoty 7/8, tak je to v pořádku, určitě by neměli mít holá ramena, tričko s krátkým rukávem může být. Otázka, co se může a nemůže je odvislé od každého jedince. Určitě uvidíte turisty, kterým to je úplně jedno, kultura nekultura. Jinak si tu dovolenou Emirátech pěkně užijte, je tam krásně.

Emiráty na Facebooku