Jste zde

Domů

Arabské Emiráty v kostce

Emirates Towers, Dubaji

Máte už dost zimy a toužíte po teplu a sluníčku? Potom je dovolená jak v Pohádce tisíce a jedné noci pro vás to pravé.

S neuvěřitelným počtem 360 dní slunečního svitu za rok jsou Spojené arabské emiráty ideálním místem pro milovníky slunění. Ale dovolená v Emirátech nabízí víc než jen slunce, modrou obloha a nerušené koupání po celý rok.

Užijte si i arabskou pohostinnost a nádherný luxus, kterému země vděčí svým zásobám ropy. Objevte fascinující orientální trhy, využijte skvělé nabídky k nákupům, užívejte si pláže s jemným pískem a všechny možné sportovní a rekreační aktivity.

Zde se setkávají tradice s modernou: beduínské stany a působivé panorama měst Dubaj a Abú Dhabí, staleté tradice a moderní mrakodrapy.

Spojené arabské emiráty, které v roce 1971 získaly nezávislost na Velké Británii, tvoří fascinující most mezi Orientem a Západem na jihovýchodě Arabského poloostrova. Přibližně čtyři miliony lidí žijí v sedmi emirátech, Abu Dhabi, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras Al Khaimah, Sharjah a Umm Al Quwain.

Oficiálním jazykem je arabština, ale vzhledem k velkému počtu zahraničních dělníků, především z Indie a Pákistánu, ale i odborníků ze Západu, se zde domluvíte bez problémů i anglicky. Největší část země zaujímá suchá poušť, na východě se tyčí skalnaté pohoří Hajar.

Emiráty nabízí obrovský výběr různých sportovních a rekreačních aktivit. Nejen milovníci vodních sportů, ale také golfoví nadšenci tu najdou vynikající podmínky. Ať už chcete plachtit, surfovat, potápět se nebo jen tak relaxovat na pláži, podmínky jsou opravdu ideální pro všechny. Místní golfová hřiště patří k nejlepším na světě.

Ale dovolené ve Spojených arabských emirátech je těžko myslitelná bez výletu do pouště. Pouštní safari s terénními auty bývá perfektním zážitkem při cestě do Perského zálivu. Uvidíte nekonečnou dálku Arábie s fascinujícími oázami uprostřed moře písku. Poznáte tradiční život beduínů a strávíte nezapomenutelný večer v beduínském stanu.

Ale Dubaj by nebyla Dubají, kdyby nenabízela pořád nějaká nová superlativa. Máte už dost pouště, slunce a pláží? Pak si možná rádi zalyžujete v největší lyžařské hale na světě. Kromě toho můžete navštívit řadu sportovních akcí a soutěží, jako třeba velbloudí nebo koňské závody, ale také špičkové tenisové a golfové turnaje.

Obě velká města země, Dubaj a Abu Dhabi, patří mezi nejmodernější města na světě a nabízí celou řadu zajímavostí. 321 metrů vysoký 7-hvězdičkový hotel Burj al-Arab byl postaven na pobřeží Dubaje v podobě plachetnice.

Z věží Emirates Towers, které jsou nejvyšší v Asii a vyšší než všechny vysoké domy v Evropě budete mít impozantní výhled.

Působivé je také panorama Dubaje s mnoha neobvyklými mrakodrapy. Zejména Jumeirah Beach s palácovými stavbami a futuristickou architekturou, přístavem s luxusními jachtami a starými plachetnicemi „dhau“ ohromí všechny turisty. Milovníky historie láká pouštní pevnost a palác šejka Saida, dědečka současného emíra.

K vrcholům dovolené v Perském zálivu patří mnoho tradičních a barevných trhů, tzv. souks. Cestovatelé zde mohou nakoupit různé upomínkové předměty, oblečení, koření, ale i šperky a umělecké výrobky. V ultra moderních nákupních center je možné koupit levně elektroniku, stejně jako zlaté šperky ve všech variantách.

Spojené arabské emiráty charakterizuje horké a suché pouštní klima. Letní měsíce, a to zejména červen až září, jsou velmi horké, s teplotami přes 45 stupňů a velkou vlhkostí. V zimních měsících se teploty pohybují mezi 25 a 30 stupni, noci jsou obvykle příjemně chladné.

Ideální čas pro dovolenou v Dubaji jsou měsíce říjen až květen, kdy jsou teploty kolem 30 stupňů.

Emiráty na Facebooku

Abu Dhabi

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyNorthwest, Gentle breeze, 5.3 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.3 hPa

Dubaj

20.07.2018 - 14:00

FairWest, Gentle breeze, 5.0 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.5 hPa

Fujairah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyEast, Gentle breeze, 4.7 m/s38°C

0 mm srážek

Tlak: 994.0 hPa

Ras al Khaimah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyWest-northwest, Gentle breeze, 4.8 m/s41°C

0 mm srážek

Tlak: 995.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.