Jste zde

Domů

Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi

Pobřeží emirátu Abu Dhabi

Emirát Abu Dhabi (arabsky Imārat Abū Ẓaby) je největším ze sedmi emirátů federace Spojených arabských emirátů, má kolem 2 milionů obyvatel na celkové ploše 67 340 čtverečních kilometrů. Největším a hlavním městem emirátu je stejnojmenná metropole, která je zároveň hlavním městem celých Spojených arabských emirátů.

Emirát je, s výjimkou měst, porostlý mangrovovou vegetací na pobřežním pásu a na malém skalnatém území v blízkosti al-Ainu, jinak je téměř úplně pokrytý pouštním pískem.

Město Al Ain a zajímavosti

Al Ain a Hili Fun City

Město Al Ain v emirátu Abu Dhabi bylo v minulosti, během posledních 200 let, často dějištěm bojů mezi pány současného emirátu Abu Dhabi, Saudské Arábie a Ománu. Politická příslušnost Al Ainu se proto měnila po každé takovéto válce. V roce 1970 byly napůl dohodnuty pevné hranice se sultanátem Omán.

Historie Abu Dhabi

Abu Dhabi s palácem Al Hosn

Abu Dhabi (nebo také Abú Zabí) je ve srovnání s evropskými měřítky stále ještě mladé město. Oblíbená je legenda, podle které v roce 1760 někteří beduíni z oázy Liwa pronásledovali na lovu několik dní gazelu, a nemohli ji zabít. Nakonec zvíře dostali na tehdy neobydleném, mírně se svažujícím břehu. Díky tomu, že bylo místo podobné ostrovu, ocenili ho jako ideální k obydlení a nazvali ho Abu Dhabi – v překladu Otec gazely.

Ruwais

Ruwais - část jedné z rafinérií

Průmyslové místo Ruwais (také Ruweis, arabsky al-Ruwais) bylo založeno v roce 1982. Nachází v emirátu Abu Dhabi na pobřeží, asi 270 km západně od města Abu Dhabi, jihovýchodně od poloostrova Jabal al-Zanna u dálnice E11. Ruwais je rozdělen na průmyslovou a obytnou část, byl postaven a je provozován státní petrochemickou společností "Abu Dhabi National Oil Company" (ADNOC).

Abu Dhabi a cestovní ruch

Abu Dhabi s hotelem Emirates Palace

Abu Dhabi, stejně jako sousední emirát Dubaj, objevilo ve správnou dobu hospodářský význam cestovního ruchu ještě předtím, než poklesly příjmy z ropy. Nejznámějším hotelem v Abu Dhabi je luxusní hotel Emirates Palace, otevřený v roce 2005. Tento obrovský objekt je řízen německým hotelovým řetězcem Kempinski.

Promenáda Corniche

Abu Dhabi s promenádou Corniche

Promenáda Corniche v Abu Dhabi je v turistických průvodcích zařazena mezi deset nejzajímavějších turistických destinací ve Spojených arabských emirátech a patří mezi nejkrásnější části pobřeží v tomto městě. Je vyhledávaným místem pro pěší turistiku, jogging, jízdu na kole či kolečkových bruslích, nákupy a návštěvy restaurací.
Ze strany od města je lemována vysokými budovami, na druhé straně je bulvár lemován krásnými květinami, palmami, malými parčíky i velkými parky, dětskými hřišti a památkami.

Stránky

Emiráty na Facebooku

Abu Dhabi

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyNorthwest, Gentle breeze, 5.3 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.3 hPa

Dubaj

20.07.2018 - 14:00

FairWest, Gentle breeze, 5.0 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.5 hPa

Fujairah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyEast, Gentle breeze, 4.7 m/s38°C

0 mm srážek

Tlak: 994.0 hPa

Ras al Khaimah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyWest-northwest, Gentle breeze, 4.8 m/s41°C

0 mm srážek

Tlak: 995.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.