Jste zde

Domů

Sharjah

Nákupní centrum Blue Souk

Blue Souk v Sharjahu

Při návštěvě Sharjahu by měl každý turista určitě navštívit nákupní centrum Blue Souk, který je také známé jako Central Market. Pokud řidiči taxi řeknete jen Blue Souk, už bude vědět. Krásná budova velmi silně připomíná dřívější arabskou architekturu s mnoha kupolovitými střechami a větrnými věžemi, ale přitom se jedná o supermoderní klimatizované nákupní centrum. Souk byl před pár lety kompletně zrekonstruován a nyní září v novém lesku.

Dibba

Emirátské město Dibba s částí Al-Bayah

Pobřežní region Dibba se nachází ve třech územně samosprávných celcích (wilaya). Rozkládá se jak v provincii Musandam v Ománu, tak i v emirátech Sharjah a Fujairah ve Spojených arabských emirátech. V ománské části Al-Baya žije 5 tisíc obyvatel, fujairahské části Al-Fujairah 30 tisíc a sharjahské části Al-Hisn 27 tisíc obyvatel.

Dibba Al-Fujairah se nachází na severu východní části Spojených arabských emirátů. Je s rozlohou 600 km2 považováno za druhé největší město v emirátu Fujairah.

Nahwa

Sharjah - Nahwa

Nahwa je vesnice ve Spojených arabských emirátech, patřící k emirátu Sharjah. Zvláštní na Nahwě je, že oblast je zcela obklopena ománským územím Madha, které je pro změnu zase obklopeno územím SAE. Tak je tedy Nahwa jednou z mála enkláv druhého řádu.

Mileiha

Sharjah - Mileiha

Mileiha (Milaiḥa) je vesnice v emirátu Sharjah, ve Spojených arabských emirátech. Nachází se v těsné blízkosti několika významných archeologických lokalit, pocházejících z různých časových období.

Z neolitických dob bylo u hor Jebel Faya, jen asi 500 m jihozápadně od Mileihy, učiněno několik různých objevů. Tyto nálezy byly vykopány pracovníky sharjahského archeologického muzea a německým archeologickým týmem Eberharda Karlse z univerzity z Tübingenu.

Khorfakkan (Chaur Fakkan)

SAE - Khorfakkan

Khorfakkan (zvaný také Haur Fakkan, Churchill Fakkan, Khawr Fakkan a Chaur Fakkan) je město ve Spojených arabských emirátech. Leží u Ománského zálivu a je sice obklopeno emirátem Fujairah, ale je exklávou emirátu Sharjah. Žije zde asi 350 tisíc obyvatel a město má svůj vlastní námořní přístav.

Sharjah Desert Park

Sharjah Desert Park

Sharjah Desert Park je pouštní park ve Spojených arabských emirátech. Nachází se asi 30 km východně od města Sharjah, v polovině cesty do Al-Dhaidu. Má rozlohu asi 1 km2.
Jeho součástí je přírodní muzeum Sharjah Natural History Museum, botanické muzeum Sharjah Botanical Museum, přírodní centrum Arabia´s Wildlife Centre nebo zoologická zahrada. Nachází se zde také chovné centrum a výzkum pro ohrožené arabské druhy, ale to není přístupné veřejnosti.

Stránky

Emiráty na Facebooku

Abu Dhabi

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyNorthwest, Gentle breeze, 5.3 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.3 hPa

Dubaj

20.07.2018 - 14:00

FairWest, Gentle breeze, 5.0 m/s37°C

0 mm srážek

Tlak: 995.5 hPa

Fujairah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyEast, Gentle breeze, 4.7 m/s38°C

0 mm srážek

Tlak: 994.0 hPa

Ras al Khaimah

20.07.2018 - 15:00

Partly cloudyWest-northwest, Gentle breeze, 4.8 m/s41°C

0 mm srážek

Tlak: 995.6 hPa

Předpověď počasí na yr.no.