Jste zde

Domů

Památky

Hradby a věže

Dubajská Deira a jedna ze strážních věží

Historie města Dubaj je také historií útoků beduínů a pirátů na hlavní centrum. V zájmu ochrany cenného zboží a lidí byly kolem města instalovány různé ochranné systémy. Město tak zaručovalo obchodníkům a jejich rodinám relativní bezpečí před těmito nájezdy.

Majlis Ghorfat Umm Al Sheef, 2. část

Budova Majlis Ghorfat

Prodloužený prostor je vyzdoben drahými překrásnými koberci. Nějaké židle a stoly byste tu hledali marně, zato je zde ale čalounění a polstrování pro pohodlné sezení. Stěny a výklenky jsou zdobeny zbraněmi, lucernami, jedním starým rádiem a hodinami.

Přes zamřížovaná okna dohlédnete do nádherného parku. Další vnější schodiště vede na střechu budovy, kam je však vstup zakázán. Nachází se zde střešní terasa na spaní, kterou ochlazuje mořský vánek. Je fascinující vidět kontrast mezi starou a novou Dubají.

Park a zavlažovací systém

Majlis Ghorfat Umm Al Sheef, 1. část

Dubajská budova Majlis Ghorfat Umm Al Sheef

Každý, kdo dnes cestuje do města Dubaj ve Spojených arabských emirátech, očekává především jednu věc, spatřit na vlastní oči jedno z nejzajímavějších měst na světě.

Se všemi těmi vskutku grandiózními stavebními projekty, které se v tomto malém pouštním emirátu v současné době realizují, ovšem nesmí chybět ani taktéž velice zajímavá a poutavá návštěva minulosti. Tedy časů, kdy tu ještě nevládlo ono nebývalé ropné bohatství.

Bait al Wakeel

Dubaj - budova Bait al Wakeel

Vládce Dubaje šejk Al Maktoum poznal, že se o historii musí pečovat, a tak nechal vytvořit další atrakci pro turistický ruch. Historická budova Bait al Wakeel leží přímo u vstupu do tradiční tržnice souk v místní části Bur Dubaj. Byla postavena v roce 1934 bývalým vládcem Dubaje jako první kancelářská budova emirátu.

Sheikh Saeed al Maktoum House, 2. část

Část domu šejka Saeeda s jeho podobiznou

Výstava vzácných fotografií, které byly pořízeny v období 1948 - 1953, nabízí fascinují pohled na město Dubaj před objevem ropy. Tato výstava zdobí obě stěny Al Maktoum Wingu, jednoho křídla budovy, pojmenovaného podle rodiny panovníků. Provází návštěvníky vývojem a růstem města během doby vlády bývalého šejka Rashida.

Sheikh Saeed al Maktoum House, 1. část

Dům šejka Saeeda al Maktoum

Dům šejka Saeeda, postavený v roce 1896 v zálivu Dubaj Creek v historické zóně Al Sindagha, byla kdysi sídlem místní vlády Dubaje a oficiální rezidencí šejka Saeeda Al Maktouma. Odsud řídil otec zesnulého vládce šejka, Rashid bin Saeed al Maktoum, který je považován za architekta moderní Dubaje a současně je dědečkem současného vládce Muhammada ibn Rashida al Maktouma, v letech 1912 - 1958 politické a sociální aktivity dubajského emirátu.

Stránky

Emiráty na Facebooku