Jste zde

Domů

Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah

Část emirátu Ras Al Khaimah

Ras Al Khaimah (v překladu něco jako "Špička stanu") je jedním ze sedmi emirátů, které tvoří Spojené arabské emiráty (SAE). Emirát, který sestává ze dvou oddělených území, má rozlohu 1684 km2, což představuje 2,17 % území SAE. Žije tu podle odhadů z konce roku 2008 přibližně 231 000 obyvatel a počet obyvatel roste přibližně o 5 %, což odpovídá obecnému průměru v celých Spojených arabských emirátech.

Historie Ras Al Khaimahu

Ras Al Khaimah - vesnice Duchů

Emirát Ras Al Khaimah (Ra’s al-Chaima) je pojmenovaný po přístavu, který je dnes zároveň také hlavním městem. Od konce 18. století sloužil místní přístav jako důležitá základna pirátů. Emirát byl založen rodem Qawasimů, kteří na vrcholu své moci ovládali velkou část pobřeží Perského zálivu. Za vlády sultána ibn Saqra (vládl i s přerušením v letech 1803 - 1866) dosáhlo Ras Al Khaimah svého největšího rozkvětu.

Ras Al Khaimah a laguny

Al Jazirah Lagoon

U moře vznikl velký počet lagun, které jsou obklopeny mangrovovými lesy a vytvářejí tak typický obrázek emirátu Ras Al Khaimah. Laguny se v arabštině označují jako "chaur". Trochu podrobněji vám přiblížíme čtyři z nich, ty největší, Chaur Hulaila, ar Rams, Chaur al Džazíra a Chaur Ra’s al Chaima.
Poslední dvě jmenované laguny hodně navštěvované turisty, proto zde vzniklo několik hotelových zařízení.

Naleziště ad-Dur

Al-Ain a Národní muzeum

Ad-Dur (arabsky ad-Dür) je archeologické naleziště ve Spojených arabských emirátech, v emirátu Ras Al Khaimah. S prvními vykopávkami tu v roce 1973 začali Iráčané. Od roku 1986 tady vykopávky provádí francouzský tým pod vedením J.- F. Sallese. V ad-Duru se nachází největší archeologické naleziště z parthských a sasánovských dob v jižní oblasti Perského zálivu.

Al Hamra Village, 2. část

Al Hamra Village, 2. část

Aby se zde otevřely nové příležitosti zejména k trvalému pobytu Evropanů v emirátu Ras al Khaimah, zvyšuje se neustále počet vil a bytových domů. Vedle již v roce 1999 otevřené oblasti Al Hamra Fort Hotel & Beach Resort, se zde staví v současné době ještě jeden hotel v Al Hamra Village. Al Hamra Palace Hotel, který bude vysoký 116 m a se svými 22 patry bude patřit k nejvyšším budovám v emirátu.

Golfové hřiště Al Hamra

Al Hamra - golfové hřiště

Al Hamra Golf je jedním z prvních golfových hřišť ve stylu "links course" (hřiště umístěné blízko moře, s typickým silným větrem) na Blízkém Východě a zároveň mistrovské golfové hřiště ve Spojených arabských emirátech. Leží na břehu Perského zálivu, poblíž města Ras Al Khaimah.

Stránky

Emiráty na Facebooku