Jste zde

Domů

Historie

Hradby a věže

Dubajská Deira a jedna ze strážních věží

Historie města Dubaj je také historií útoků beduínů a pirátů na hlavní centrum. V zájmu ochrany cenného zboží a lidí byly kolem města instalovány různé ochranné systémy. Město tak zaručovalo obchodníkům a jejich rodinám relativní bezpečí před těmito nájezdy.

Muzeum Dubai Municipality

Dubajské muzeum Dubai Municipality
Autor: Aficionado

Dubajské městské muzeum Dubai Municipality Museum se nachází u vchodu na Deira Souq, přímo u Creeku. Tato poloha také určitě odráží důležitost, kterou hrála místní městská správa v průběhu časů správního a ekonomického rozvoje města.

Budova muzea

Policie, 2. část

Emirátská policejní centrála "Naif Fort"
Autor: muidlatif™

Přestavba pevnosti

Počátkem 90. let minulého století nařídil šejk Muhammad ibn Rašíd al-Maktúm kompletní renovaci pevnosti "Naif Fort", aby stavba zůstala zachována jako příklad historického dědictví. V období od července 1994 do října 1997 tak byla pevnost kompletně zrekonstruována a zmodernizována, zejména v jejím interiéru.

Policie, 1. část

Dubajské policejní auto
Autor: Danny McL

Malý historický přehled

Prvním sídlem policie ve městě Dubaj byla pevnost Naif Fort v části Deira. Šlo o baštu nebo val ze zvláště odolné hlíny Pak vládce a šejk Rašíd ibn Sajíd al-Maktúm vydal roku 1939 příkaz ke zvýšení bezpečnosti místních obyvatel a bylo ustanoveno státní zastupitelství a občanská jurisdikce.

Dějiny emirátu Abu Dhabi

Emír a prezident Khalifa bin Zayed Al Nahyan

Emirát Abu Dhabi byl založen v roce 1791 jako osada v blízkosti zdroje sladké vody beduínským kmenem Bani Yas pod vedením Shakhbuta bin Dhiyab Al Nahyana, poté co tento nastoupil po svém otci Dhiyabu bin Isovi.

Kmen pak přestěhoval své sídlo do Abu Dhabi. Důvodem byla stále rostoucí expanze Wahhábovců z Nadždu, jež byla namířená také proti Beduínům na pobřeží Perského zálivu. Roku 1833 se včlenila Dubaj pod klan Al Maktoumů z tohoto emirátu.

Historie Ras Al Khaimahu

Ras Al Khaimah - vesnice Duchů

Emirát Ras Al Khaimah (Ra’s al-Chaima) je pojmenovaný po přístavu, který je dnes zároveň také hlavním městem. Od konce 18. století sloužil místní přístav jako důležitá základna pirátů. Emirát byl založen rodem Qawasimů, kteří na vrcholu své moci ovládali velkou část pobřeží Perského zálivu. Za vlády sultána ibn Saqra (vládl i s přerušením v letech 1803 - 1866) dosáhlo Ras Al Khaimah svého největšího rozkvětu.

Stránky

Emiráty na Facebooku