Jste zde

Domů » Dubaj

Deira

Dubai Heritage House, 1. část

Dubajská budova Dubai Heritage House
Autor: Tarif Kapadi

Budova dnešního Heritage House v dubajské čtvrti Deira byla postavena v roce 1890 Mattarem bin Saeed bin Muzaainem. Původně se skládala jen ze dvou ložnic a bylo tu mnoho malých místností postavených z velikých palmových listů na velkém čtvercovém vnitřním nádvoří.

Roku 1910 se stal majitelem domu šejk Ahmed ben Dalmouk, v té době bezpochyby nejznámější obchodník s perlami v Dubaji. Rozšířil budovu a současně nechal přistavit další prostory na severní a na západní straně.

Hradby a věže

Dubajská Deira a jedna ze strážních věží

Historie města Dubaj je také historií útoků beduínů a pirátů na hlavní centrum. V zájmu ochrany cenného zboží a lidí byly kolem města instalovány různé ochranné systémy. Město tak zaručovalo obchodníkům a jejich rodinám relativní bezpečí před těmito nájezdy.

Muzeum Dubai Municipality

Dubajské muzeum Dubai Municipality
Autor: Aficionado

Dubajské městské muzeum Dubai Municipality Museum se nachází u vchodu na Deira Souq, přímo u Creeku. Tato poloha také určitě odráží důležitost, kterou hrála místní městská správa v průběhu časů správního a ekonomického rozvoje města.

Budova muzea

Clock Tower

Dubajská Clock Tower
Autor: elope201

Pokud jste nedávno projížděli dubajskou čtvrtí Deira, asi víte, že Clock Tower již brzy oslaví své 50. narozeniny. Stojí jako ocelový pomník na silničním ostrůvku, uprostřed prvního kruhového objezdu, který byl postaven v tomto městě.

Pokud budete přijíždět od letiště, pojedete po ulici Al Maktoum Road a na kruhovém objezdu vyjedete hned prvním směrem na pravou stranu na Abu Baker Al Siddique Road, pak rovně opět po Al Maktoum Road, doleva na Umm Hurair Road a budete pokračovat ve směru k mostu Al Maktoum Bridge.

Deira a zajímavosti

Dubajská Deira a jedna z ulic
Autor: pjf@cpan

V blízkosti obchodního centra Deira City Centre objevíte pečlivě udržovanou zeleň v Dubai Creek Golf & Yacht Clubu, rozkládající se v délce 1,5 km u Dubajského zálivu.

Yacht Club byl postaven ve tvaru jachty, velkolepý golfový klub zase ve tvaru arabské plachetnice dhau. Nahlédnout tam můžete již za poplatek 20 dirhamů.

Kromě toho stojí v prostorách tohoto klubu Park Hyatt Dubai, jeden z prvotřídních pětihvězdičkových hotelů ve městě, s velkými restauracemi a s budovami zařízenými ve středomořském stylu, odkud je překrásný panoramatický výhled na záliv.

Rybí trh, 3. část

Dubajský rybí trh
Autor: Imizael

Jestliže si zde něco zakoupíte, bývá obvyklé, že prodávající odnese zboží zdarma přímo do vašeho auta - a to platí i pro turisty. Přestože se Dubaj nachází v poušti, zdejší služby se za poušť v žádném případě považovat nemohou.

Je obvyklé, že tu probíhá čilý rej i ve večerních hodinách, v době od 19 do 23 hodin. Ale většina aktivit se děje v časných ranních hodinách, kdy je všude hlasitý ruch. Určitě si tak ráno trochu přivstaňte, abyste mohli zažít to nejlepší z trhu.

Stránky

Emiráty na Facebooku